حدیث هایی در مورد توبه

10- حضرت امام علی (علیه السّلام) فرموده اند: آنکس که از گناه توبه واقعی کرده است مانند کسی است که از اصل گناه نکرده است.

منبع: سفینه((فقر))،ص322

آخرین زمان توبه

11- حضرت رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: کسی که یک سال پیش از مرگش توبه کند، خداوند توبه ی او را می پذیرد سپس فرمودند: یکسال زیاد است. هر کس یک ماه پیش از آن بمیرد توبه نماید، خداوند توبه اش را قبول می کند. باز فرمودند: یکماه زیاد است. هرکس یک هفته پیش از مرگش توبه کند توبه اش مقبول درگاه خداوند است. باز هم فرمودند: یک هفته زیاد است. هر کس یک روز به مرگش مانده توبه کند توبه اش در پیشگاه الهی مورد قبول واقع می شود و در پایان فرمودند: یک روز هم زیاد است. هر کس پیش از آنکه فرشته ی مرگ را مشاهده کند و به عیان او را ببیند توبه کند توبه اش نزد باریتعالی پذیرفته می شود.

منبع: مشکوة الانوار، ص 110

12- حضرت امام صادق (علیه السّلام) فرموده اند: آن کس که از گناه  توبه ی واقعی کرده مانند کسی است که از اصل گناه نکرده است.

منبع : سفینه ((غفر))ص322

 

www.ez12.persianblog.ir

با تشکر از انتخاب شما

/ 1 نظر / 10 بازدید
کامران محمدی

سلام ممنون وقتی مطالب سایت شمارو می خونم احساس میکنم که انگار همه چیز قانون منده و نیازی نیست که آدم نگران باشه چون همه چیز حساب کتاب داره. ممکنهه یه کافر تو این دنیا مورد احترام واقع بشه و یک انسان خالص و معتقد مورد تمسخر و بی احترامی قرار بگیره ولی همه به سزا و پاداش اعمال خوب و بدشون میرسن