حدیث هایی در مورد هدایت کردن

5- حضرت امام صادق(علیه السّلام) فرمودند: به راستی، خدا عزوجل مردمی را برای حق آفریده و چون بابی از حق بدانها گذر کند، دلپذیر آنها باشد گرچه به خوبی آن را نفهمند و هرگاه بابی از باطل بدانها گذر کند دلشان آن را نپذیرد گرچه به خوبی آن را نفهمند و مردمی را برای جز آن آفریده است و چون بابی از حق بدانها گذرد، دلپذیر آنها نباشد و گرچه به خوبی آن را نفهمند و هرگاه بابی از باطل بدانها گذرد دلنشین آنها گردد و گرچه به خوبی آن را نفهمند.

منبع: اصول کافی جلد 4،ص623

6- حضرت امام صادق(علیه السّلام) فرمودند: راستی که خدا عزوجل چون خیر بنده ای خواهد، در دلش نقطه ی نوری افکند و به وسیله ی آن گوش و دلش پرتو گیرد و نسبت بدانچه در دست شما است، از شما حریص تر باشد و چون برای بنده ای بد خواهد در دلش نقطه ی سیاهی بادید آورد و گوش و دلش از آن تار گردد، سپس این آیه را تلاوت فرمود: (( پس هرکه را خدا بخواهد هدایت کند، سینه اش را برای اسلام بگشاید؛ و هرکه را بخواهد در گمراهی وانهد، سینه اش را تنگ و تنگ تر گرداند، چنان که گویی در آسمان بالا می رود. بدین گون خداوند بر کسانی که ایمان نمی آورند پلیدی می نهد.))(انعام-125)

منبع: اصول کافی جلد 4،ص633

7- حضرت امام صادق(علیه السّلام) فرمودند: راستی که خدا عزوجل چون خیر بنده ای را خواهد، در دلش نقطه سپیدی افکند و گوش های دلش را بگشاید و به او فرشته ای گمارد که به او کمک دهد و چون برای بنده ای بد خواهد، در دلش نقطه ی سیاهی افکند و گوش های دلش را بندد و به او شیطانی گمارد تا او را گمراه کند.

منبع: اصول کافی جلد 4،ص633

8- سماعه گوید: به امام صادق (علیه السّلام) گفتم: قول خدا عزوجل (( ... هر کس دیگری را جز به انتقام قتل یا فساد در روی زمین بکشد، چنان است که همه ی مردم را کشته است، و هرکه شخصی را از مرگ نجات دهد گویی همه ی مردم را زنده کرده است... ))(مائده-32) در پاسخ فرمودند: هرکه آن را از گمراهی به راه هدایت برآورد چنان است که او را زنده کرده و هرکه او را از راه حق به گمراهی برد، هرآینه او را کشته باشد.

منبع:اصول کافی،ج1، ص 625

 

www.ez12.persianblog.ir

با تشکر از انتخاب شما

/ 1 نظر / 28 بازدید
فائزه

باسلام خدمت شما دوست عزیز با توکل برخدا قصد داریم وبلاگ «انگلیسی زبان» با موضوعات « who is shia ? و who is 12 imam? و who is imam hosein ?» (یعنی شیعه کیست ؟ و امام حسین کیست؟ امام 12 کیست ؟) راه بیندازیم . هر شش یا هفت نفر مسئول «یک» وبلاگ میشن ، و هرکس لازمه فقط « یک مطلب » در ماه بنویسه ( اون مطلب می تونه حتی یک حدیث یک سطری هم باشه ! هرکسی هر قدر که کرمشه ) من خودم هم جز در مدرسه و دانشگاه زبان نخوندم و مسلط نیستم ، اما انشاالله با کمک گوگل ترنس لیت و .... میخام این کار رو انجام بدم اگر افراد دیگریرو هم میشناسید بهشون خبر بدین. می پرسید اصلاً چرا وبلاگ انگلیسی ؟ می گم : خود اروپایی ها اعلام کردند که در 15 سال آینده دین اول اروپا« اسلام»هست. و برای جلوگیری از مسلمان شدن آنها تبلیغات منفی علیه اسلام رو با شدت بیشتر از قبل شروع کردند. با درست کردن گروه هایی مانند داعش ، ومعرفی کردن آنها برای اروپا وغرب به عنوان «مسلمانان واقعی» و «منتظران ظهور امام زمان » !(در بیشتر کلیپ هایی که از داعش منتشر میشه میبینی