حدیث هایی در مورد شراب

9- حضرت امام باقر (علیه السّلام) درباره ی علت حرمت شراب می فرمایند: دائم الخمر مانند بت پرست است. کسی که به طور مداوم و پی گیر میگساری کند مبتلا به رعشه می شود، سجایای اخلاقی و مردانگیش نابود می گردد. شراب چنان آدمی را در گناه جسور می کند که از خونریزی و زنا باک ندارد.

منبع : بحار جلد 14 ص771

می  پرست

10- حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: کسیکه به طور مداوم شرب خمر می کند مانند کسی است که بت می پرستد و اگر با همان آلودگی و اصرار در میگساری بمیرد خداوند را مانند بت می پرستد ملاقات خواهد کرد.

منبع : مستدرک ، جلد3، ص137

11- حضرت امام صادق (علیه السّلام) فرمودند: دائم الخمر در گناه مانند بت پرست است، ادامه ی شرب خمر بیماری ارتعاش می آورد، نورانیت انسانی را می برد، مردانگی را ویران می کند، آدمی را در ارتکاب گناهان بزرگ مانند خونریزی و زنا جری و جسور می سازد، شراب برای شرابخوار باعث افزایش شر و بدبختی است.

منبع : وسائل ، کتاب الاطعمة و الاشربة،ص236

عوارض مشروبات

12- حضرت امام رضا (علیه السّلام) فرموده اند: شراب باعث عوارض قلبی است و در آن ضایعتی به وجود می آورد. شراب دندانها را سیاه ودهان را متعفن وبد بو میکند.

منبع:مستدرک3،صفحه137

13- حضرت امام سجاد (علیه السّلام) فرموده اند: شرابخواری و قماربازی از گناهانی است که پرده ها را پاره می کند و شرم و حیا را از میان بر می دارد.

منبع : بحار 16، ص162

14- حضرت امام رضا (علیه السّلام) فرموده اند: همنشین شراب خوار مباش  وبا او سلام مکن.

منبع : مستدرک2، ص67

شارب المسکر و شفاعت

15- حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: به خدا قسم شرابخوار در قیامت به شفاعت من نائل نمی شود و در کنار کوثر به من وارد نخواهد شد.

منبع : کافی 6،ص400 و 398

16- حضرت امام صادق (علیه السّلام) فرموده اند: هر زنی به همبستری شوهر شرابخوار خود تن در دهد به عدد ستارگان آسمان مرتکب خطا شده است و فرزندی که از آن مرد پدید می آید ناپاک و پلید است و خداوند از آن زن هیچ توبه و فدیه ای را قبول نمی کند مگر آنکه شوهرش بمیرد یا او را از قید زناشویی رها سازد.

منبع : لئالی الخبار ص 267

شارب الخمر و تزویج

17- حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: هر کس دختر خود را به همسری شارب الخمر درآورد مانند آن است که وی را به راه زنا و بی عفتی سوق داده باشد.

منبع : مستدرک2،ص538

18- حضرت امام محمد باقر(علیه السّلام) فرمودند: خداوند برای شرور و بدیها، قفلهایی قرار داده که مردم از خطرات آنها برکنار باشند. شراب کلید قفلهای بسته ی شرور و ناپاکی است، ولی خطر دروغ از شراب بیشتر است.

منبع: وسائل،ج3،ص232

19- جز این نیست که شیطان می خواهد با شراب و قمار، میان شما دشمنی و کینه افکند و از یاد خدا و از نماز بازتان دارد.

منبع: سوره ی مائده، آیه 91

20- حضرت رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: مطرود از رحمت حق است کسیکه در کنار سفره ای بنشیند که در آن شرب خمر می شود.

منبع:بحار 11، ص 115

21- حضرت امام صادق (علیه السّلام) فرموده اند: شارب الخمر از مصونیتهای وابسته به ما بی بهره است و از وی بری و بیزارم.

منبع : کافی ،ص400 و 398

 

www.ez12.persianblog.ir

با تشکر از انتخاب شما

/ 2 نظر / 571 بازدید
یه بنده خدا

ممنون

شاهین

سلام.خیلی خیلی ممونم خدا خیرت بده. ایشالله جوونای مملکتمون به جای این همه غرب زده بشن و به فکر رفتن به غرب باشن بیان از این احادیث استفاده کنن و عمل کنن تا کشور ایران عزیز رو گلستان کنیم دست در دست هم و زمینه رو برای ظهور اقا فراهم کنیم. راستی من لینکت کردم.