حدیث هایی در مورد زیارت

 

 

1- حضرت امام رضا (علیه السّلام) می فرمایند: هر امامی عهد و مثیاقی بر دوستان و پیروانش دارد، و بی شک یکی از اعمالی که نشان وفاداری کامل به عهد و ادای نیک آن است، زیارت آرامگاه است، پس هر کس با رغبت و اعتقاد به آنچه مطلوب ایشان است آنان را زیارت کند، امامان  در روز قیامت شفیع ایشان است.

منبع : البحار 100/116

2- حضرت امام رضا (علیه السّلام) می فرمایند: هر که مرا زیارت کند،٬ در حالی که حق و طاعت مرا که خدا بر او واجب کرده بشناسد٬، من و پدرانم در روز قیامت شفیع او هستیم، و هر که ما شفیع وی باشیم نجات یابد.

منبع : وسائل الشیعه :5/436

3- حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرمودند: زیارت قبر رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلّم) و زیارت مزار شهیدان، و زیارت مرقد امام حسین (علیه السّلام) معادل است با حج مقبولى که همراه رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلّم) بجا آورده شود.

منبع : مستدرک الوسائل، ج 1 ص 266/ کامل الزیارات، ص 156.

4- حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرمودند: اگر مردم مى‏دانستند که چه فضیلتى در زیارت مرقد امام حسین (علیه السّلام) است از شوق زیارت مى‏مردند.

منبع : ثواب الاعمال، ص 319؛ به نقل از کامل الزیارات.

5- حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرمودند: شیعیان ما را به زیارت قبر حسین بن علی (علیه السّلام) فرمان دهید؛ زیرا زیارت آن، روزی را زیاد می کند، عمر را دراز می گرداند و بدیها را دور می سازد.

منبع : البحار 101/4

6- حضرت امام رضا (علیه السّلام) می فرمایند: به شیعیانم ابلاغ کن که[ ثواب] زیارت من نزد خداوند برابر هزار حج است. راوی می گوید: به فرزندش امام جواد (علیه السّلام) عرض کردم: هزار حج؟ فرمود: آری به خدا سوگند هزار حج. البته برای کسی که او را با معرفت نسبت به حق و مقامش زیارت کند.

منبع : عین اخبار الرضا 2/631

7- حضرت امام رضا (علیه السّلام) می فرمایند: کسى که قبر امام حسین (علیه السّلام) را در کرانه فرات زیارت کند، مثل کسى است که خدا را زیارت کرده است.

منبع : مستدرک الوسائل، ج 10، ص250؛ به نقل از کامل الزیارات.‏

 

www.ez12.persianblog.ir

با تشکر از انتخاب شما

/ 1 نظر / 12 بازدید
helen

وبت خیلی قشنگه خیلی خوشم اومد ازش ایشالا موفق بشی [گل]