حدیث هایی در مورد زنا

6- حضرت رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: اگر زنی از خدمتکاران شما از حریم عفت خارج شد و به زنا آلوده گردید او را سرزنش ننمایید، تنها وظیفه ی شما اجراء مجازات قانونی است.

منبع : مجموعه ی ورّام جلد 1 ص57

فرزندان زنا

7- حضرت امام صادق (علیه السّلام) درضمن بیان صفات فرزندان زنا فرموده اند: فرزند زنا به گناه متمایل است، قوانین مذهبی را تحقیر می کند و درمجالست با مردم بد اخلاق است.

منبع : سفینه (زنی) ص560

8- حضرت امام صادق (علیه السّلام) فرمودند: زنازاده از راه تربیت به کار و فعالیت وادار می شود، اگر اعمالش نیکو و خیر بود پاداش خوب داده می شود و اگر به شرّ و بدی عمل کرد به بدی مجارات می گردد.

منبع : سفینه (زنی) ص560

9- حضرت امام صادق (علیه السّلام) فرموده اند :دشمن ما اهل بیت نیست مگر کسیکه ولدالزنا یا مادرش در حیض به او حامله شده باشد.

منبع: حیلة المتّقین،ص 57

مردان مسلمان با زنانی که آشکارا و بی پروا زنا می دهند ازدواج نکنند و همچنین زنان عفیف و مسلمان، مردانی را که علناً زنا می کنند، به همسری خود اختیارننمایند مگر آنکه معلوم شود توبه کرده اند و صمیمانه از اعمال ناشایست و منافی با عفت خویش دست کشیده اند.

منع ازدواج با زناکار

10- حضرت رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: غضب شدید و طاقت فرسای خداوند دامنگیر زن شوهرداری است که چشم های ناپاکش از نگاه های آلوده و شهوت بار به مردان اجنبی پر شده است. اگر زنی به چنین انحرافی دچارشود خداوند تمام اعمال خیر و پسندیده اش را به هدر خواهد داد و اگر از نگاه تجاوز کند و با داشتن شوهر زنا بدهد بر خداست که چنین زن بی پروا و خیانتکاری را به آتش قهرخویش بسوزاند پس از آنکه در قبر عذابش کرده باشد.

منبع : لئلی الاخبار ص496

11- حضرت امام محمدباقر (علیه السّلام) درباره ی علت حرمت شراب می فرمایند: دائم الخمر مانند بت پرست است. کسی که به طور مداوم و پی گیر میگساری کند مبتلا به رعشه می شود، سجایای اخلاقی و مردانگی اش نابود می گردد. شراب چنان آدمی را در گناه جسور می کند که ازخونریزی و زنا باک ندارد.

منبع : بحار جلد 14 ص771

12- حضرت رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: ای جوان ازدواج کن و از زنا بپرهیز که زنا ریشه های ایمان را ازدلت بر می کند. این زشتکاران با رفتار ناپسند خویش نه تنها سرمایه های معنوی خود را از دست می دهند بلکه با اشاعه ی فحشاء و بی عفّتی، محیط اجتماع را فاسد می کنند و باعث بدبختی و سیه روزی جامعه ی خود می گردند.

منبع: مکارم الاخلاق ،ص99

فرزندان مشروع

13- اهل بیت (علیه السّلام) نیز به آرامش طبیعی و اطمینان خاطر پدر و مادر در ایجاد فرزند توجه داشته و حضرت امام حسن مجتبی (علیه السّلام) درباره ی شباهت و عدم شباهت طفل به پدر و مادر فرموده اند: اگر موقع آمیزش و لحظه ی انعقاد نطفه، دل آرام، دوران خون به وضع طبیعی و بدن خالی از اضطراب باشد علی القاعده بچه به پدر و مادر شبیه خواهد شد. طبیعی ترین شکل برای فرزند شباهت به پدر و مادر است و طبیعی ترین حالت پدر و مادر می تواند منشأ پیدایش آن شکل طبیعی باشد.

منبع : بحار جلد 14 ص379

اندیشه گناه

14- حضرت امام صادق (علیه السّلام) از حضرت مسیح روایت کرده است که مسیح می فرمودند: موسی بن عمران به شما امر کرد که زنا نکنید و من به شما امر می کنم که فکر زنا را در خاطر نیاورید چه رسد به عمل زنا زیرا آن که فکر زنا کند مانند کسی است که در عمارت زیبا و مزینی آتش روشن کند دودهای تیره ی آتش زیبایی های عمارت را خراب می کند اگر چه عمارت  آتش نگیرد یعنی فکر گناه خواه ناخواه در قلب مردم تیرگی ایجاد می کند و به صفا و پاکی دل آن ها ضربه می زند و او عملا ً مرتکب آن گناه نشوند.

منبع : وسائل 5 ص37

مادران عفیف

15- یکی از خوشبختیها و سعادت انسان پاک دلی و عفت اخلاقی مادر است. حضرت امام صادق(علیه السّلام) می فرمودند: خوب و خوشبخت کسی است که مادرش دارای گوهر های گرانبهای عفت و طهارت فکر باشد.

منبع : بحار جلد 23 ص79

16- حضرت رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: ای جوان ازدواج کن و از زنا بپرهیز که زنا ریشه های ایمان را از دلت بر می کند.

منبع: مکارم الاخلاق،ص19

17- حضرت امام رضا (علیه السّلام) می فرمایند: زناکار، در لحظه ی زنا کردن، مومن نیست (در آن لحظه، روح ایمان از او جدا می شود.)

منبع:عیون،ج2،ص125

18- حضرت امام علی(علیه السّلام) فرموده اند: مبغوض ترین مردم در پیشگاه خداوند پیرمرد زناکار است.

منبع: فهرست غرر،ص148

19- حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: هر کس دختر خود را به همسری شارب الخمر درآورد مانند آن است که وی را به راه زنا و بی عفتی سوق داده باشد.

20- حضرت امام باقر (علیه السّلام) درباره ی علت حرمت شراب می فرمایند: دائم الخمر مانند بت پرست است. کسی که به طور مداوم و پی گیر میگساری کند مبتلا به رعشه می شود، سجایای اخلاقی و مردانگیش نابود می گردد. شراب چنان آدمی را در گناه جسور می کند که از خونریزی و زنا باک ندارد.

منبع : بحار جلد 14 ص771

 

www.ez12.persianblog.ir

با تشکر از انتخاب شما

/ 7 نظر / 114 بازدید
ابراهیم ارنولد

مطالب خیلی خیلی اموزنده ای دارد واقعا از شما که این سایت رو راه اندازی کردید سپاس گذارم

سلام

عالی بود .التماس دعا

سیما

عالي بود سپاسگذارم

zakie

عالی بود .

نادم

واسم دعا کنید خیلی پشیمونم.

محمد جعفری

واقعا سایت خوبی بود من مطالب خوبی یاد گرفتم.

شقايق گلي

سلام خوبي عاليه[لبخند][گل][خنده]