حدیث هایی در مورد شهید

 

 


پاداش شهدا

1- حضرت امام سجاد (علیه السّلام) فرموده اند : روز عاشورا موقعیکه آتش جنگ زبانه کشید و کار زد و خورد شدت یافت آنانکه با حسین (علیه السّلام) بودند متوجه شدند که امام و بعضی از خواص آن حضرت رخساری فروزان، بدنی آرام و روحی مطمئن دارند، به یکدیگر گفتند ببینید که چگونه حضرت حسین (علیه السّلام) در مقابل مرگ، بی باک است. در این موقع حسین (علیه السّلام) یاران خود را مخاطب ساخت و فرمودند: ای شریف زادگان ، صابر و مقاوم باشید چه مرگ چیزی جز پل ارتباط نیست که شما را از محیط  شدائد و ملالت بار دنیا به بهشت پهناور و نعمت های ابدی منتقل می کند.

منبع : بحار ، جلد 3، ص134

2- رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: سه گروه در پیشگاه الهی شفاعت می کنند و مورد قبول واقع می شود، پیامبران ، پس از آن علما، و سپس شهدا.

منبع : بحار 3، ص299

3- حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلّم) می فرمایند: شهید هفتاد نفر از بستگان خود را شفاعت می کند.

منبع : کنزالعمال(ج۴ص۴٠١)

4- حضرت امام رضا (علیه السّلام) می فرمایند: هر مومنی که به بلایی مبتلا شود و بر آن صبر کند، برایش پاداش هزار شهید است.

منبع: مسند،ج1،ص273

5- رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند: شما را از این پس فرمانروایانی خواهد بود... که تا زشتی های آنان را نیک نشمرید و دروغ آنها را تصدیق نکنید از شما خرسند نخواهند شد... پس اگر تجاوز کردند، آنکه بر دفع این تجاوز کشته شود شهید است.

منبع : کنزالعمال ۶/۶٧

 

www.ez12.persianblog.ir

با تشکر از انتخاب شما

/ 3 نظر / 20 بازدید
*سميرا*

سلامممممممممممممم.[ماچ] خيلي مطلباي قشنگي داشتين.[لبخند] ازشون چيز هاي زيادي ياد گرفتم و همين كه در س عبرتي گرفتم واينكه حرف هاي قشنگ پيامبران الهي را شنيدم.[لبخند] ازتون خيلي خيلي ممنونممممممممممممممممممممم.[ماچ] تاديداربعدي بايييييييييييييييييييييييييي [گل][گل][گل][خداحافظ][گل][گل][گل][خداحافظ]

سجاد

احادیث قشنگی بود اگه بشه بیشتر بزارین ممنون میشم.

مهلا

سلام ممنون ازاحادیثتان تشکرمیکنم