حدیث هایی از حضرت امام حسین (علیه السّلام)

آئین استوار

9- مردی به حضرت امام حسین (علیه السّلام) گفت: بنشینید تا با هم در موضوع دین مناظره و بحث کنیم، حضرت فرمودند: من به دین خود بینا هستم و هدایت الهی بر من آشکار است، اگر شما از دین بی اطّلاع اید خود در طلب آن بروید و بیاموزید. سپس فرمودند: مرا با مِراء و خصوصمت چکار؟ این شیطان است که در ضمیر آدمی وسوسه می کند و می گوید با مردم در امر دین مناظره کن و بحث نما تا درباره ات گمان ناتوانی و نادانی نبرند.

منبع : مستدرک ،جلد 2،ص98

تحیة و سلام

10- مردی با حسین بن علی (علیه السّلام) برخورد و در اولین کلام از حضرت احوال پرسی کرد و از خداوند برای آن جناب عافیت خواست. آن حضرت در جواب فرمودند: سلام قبل از سخن گفتن است خدایت عافیت دهد. بعد فرمودند: به کسی اجازه ی سخن ندهید تا سلام کند.

منبع : مستدرک جلد2 ص68

سنت گذاران

11- حضرت امام حسین (علیه السّلام) از نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) حدیث کرده که فرموده اند:هر کس  سیره و روش خوبی را در جامعه بنیان نهد اجر آن سیره و اجر کسانیکه تا قیامت به آن سیره عمل می کنند برای او خواهد بود بدون آن که از اجرعاملین به آن چیزی کاسته شود.

منبع : تحف العقول ، ص243

انگیزه های عبادت

12- حضرت امام حسین (علیه السّلام) فرموده اند: گروهی خدا را با انگیزه ی نیل به پاداش و دست یافتن به نعمت های نامحدودش بندگی می کنند، این قسم عبادت، شایسته سوداگران سود جو است. بعضی خداوند را از ترس عذاب عظیمش می پرستند، این قسم عبادت نیز درخور بردگان زرخرید است، کسانی هستند که خداوند را بمنظور شکرگزاری وانجام یک وظیفه انسان پرستش می نمایند ،این عبادت احرار و آزادگان است وچنین عبادتی افضل و برتر از تمام عبادات است.

منبع:تحف العقول ،صفحه246

 

www.ez12.persianblog.ir

با تشکر از انتخاب شما

 

/ 15 نظر / 562 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین

عالی بود استفاده کردم ارزوی موفقیت میکنم

دمتون گرم ممنون

کمال

ممنون بابت وبلاگتون

پدرام

سلام من وبلاگ شمارو لینک کردم به من سر بزنید و اگه مایل بودین شما هم منو لینک کنید

از مشهد

بسیار عالیست

[عالی

سی سیب

سلام دوست عزیزم کارتان بسیار عالی است خدا اجرتان دهد.[گل]

زهرا

[گل]درسته من موافقم.

nojv ha,f

[گل]laike

دختر اشوب

laike عالی بود[گل]